wi.com.tr Analiz

wi.com.tr Analiz


Merhaba arkadaşlar, bu gün analiz köşemizde İNTERNETTEN Teknoloji San. Tic. Ltd. Şti.‘nin online mağazası olan wi.com.tr var.

Sitemiz Mikrotik, Ubiquiti, RF Elements gibi markaların Türkiye distribütörlüğü yanı sıra bir çok wireless ve network ekipmanlarının satışını yapıyor.

Opencart altyapısıyla kurulan sitede SO Maxshop – Premium Responsive tema kullanılmış.  Logoda kırmızı – siyah kullanılırken sitede turuncu – siyah renk tonları tercih edilmiş. Tema orjinalindeki gibi kullanılmamış, fazlasıyla düzenleme yapıldığı siteye girer girmez belli oluyor. Özellikle headerın üst tarafında bulunan siyah şerit yeşil yazı tonlarıyla siteye farklı bir hava katmış, ayrıca mobilden girildiğinde de sayfa yüklenmesi şeride göre yapılanıyor.

Mobil uyumlulu olan sitenin anasayfası biraz fazla kalabalık, ürün sayısı çok olduğu için mobilde biraz yorucu oluyor. Gerçi tüm eshoplarda ana sayfa kalabalık oluyor…

tawk.to modülü olan sitede, gündüz canlı destek bulunuyor, mesai saatleri dışında ise offline olarak sisteme mesaj bırakılabiliyor.

Kredi kartıyla ödeme seçeneği bulunan sitede, birden fazla banka modülü olduğu anlaşılıyor ve hepsine taksit yapıyor. Banka trafiği Comodo SSL‘le güvence altına alınıyor.

Belli bir sektöre hitap eden bir site için Alexa değeri çok iyi durumda olan Wi‘nin Adwords‘te devamlı reklamları çıkıyor. Site yöneticilerinin reklama önem verdikleri gözüküyor.

Bu yazı hakkındaki yorumlar

 1. Neşe

  Mikrotik bildigim bir marka wireless konusunda önerdiği iz sitenin opencart altyapı ile çalışması güvenilir liğini arttırıyor

 2. Berke

  Wi.com.tr hakkında güzel bir analiz çıkartmışsınız. Umarım bir gün firma rehberimiz ReklamKap’a da bir analiz yaparsınız ve bizi gururlandırırsınız. 🙂

  • admin

   Merhaba, sitenizi dizine eklediyseniz sizin sitenizi de analiz edeceğiz 🙂

 3. Ali

  Merhabalar, ben bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim ve ileride network alanında çalışacağım. Wi.com.tr sitesine epey işimiz düşecek gibi gözüküyor. Analiz için teşekkürler

 4. Ali

  Wi com tr nin analiz raporu nu okurken wi com tr nin logosunun gayet güzel olduğunu gördüm

 5. Çağdaş Bahadır

  Hemen ekliyorum hocam dizine sitemi incelerseniz sevinirim

 6. Burak

  Web sitenin genel görünümünü ben beğendim. Dediğiniz gibi tema ile fazla oynanmış ama yinede görüntü çok bozulmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trackbackler ve Pinbackler

Trackback Yok

TrackBack URL