ozaksanat.com Analiz

ozaksanat.com Analiz


Merhaba, artık bu kategoride dizine eklenen sitelerin analizlerini yapacağız. Siteler, tasarım, yazılım, hız, domain ve içerik olarak analiz edip düşüncelerimizi sizlerle paylaşacağız. Hedefimiz bu kategoride her gün bir sitenin analizini yapmak.

İlk sitemizle başlayalım, ilk analiz için ozaksanat.com‘u seçtik.

Öncelikle Özak Sanat‘ı tanıyalım;

Özak Sanat İstanbul‘un Silivri ilçesinde hizmet veren müzik stüdyosu, müzik aletleri marketi ve özel eğitim veren müzik kursudur.

Logo olarak pek iyi bir seçim yapılmamış, müzik sektörünün genel olarak kullandığı ve illuminatiyle özdeşleşmiş olan göz simgesi kullanılmış ve özgün bir çalışma yapılmamış. Header dışında site tasarımı göze hoş geliyor. WordPress yazılımıyla hazırlanan sitede Masterstudy teması kullanılmış.

Anasayfada bulunan 4 renkli kutucuk içeriklerde bulunan metinlerin karakter sayısı fazla olduğu için birbiriyle eşit olmamış, aynı boyutta yazılar kullanılırsa daha hoş bir görüntü olabilirmiş.

Title ve description alanları yanlış yapılandırılmış, keywords kullanılmamış.

Site urlsinde www. kullanılmamış, kaynak kodlarında Google Analytics veya herhangi bir başka servisin kodları gözükmüyor, Alexa‘da Türkiye veya Dünya sıralamasında gözükmüyor.

Site içerik olarak yeterli duruyor, ihtiyacı olan bir kullanıcının temel olarak öğrenmek istediği herşey sitede var gözüküyor.

Bu yazı hakkındaki yorumlar

  1. Samet

    çok güzel anlatmışsınız, logoyu görür görmez bende direk illuminati’ye benzettim ve bu hiç hoş değil.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trackbackler ve Pinbackler

Trackback Yok

TrackBack URL