hipografi.com.tr Analiz

hipografi.com.tr Analiz


Herkese tekrardan merhaba, sanırım bu köşede her yazıya “merhaba” diyerek başlayacağız. Site analiz köşemizin 2. konuğu hipografi.com.tr oluyor.

Öncelikle Hipografi‘yi tanıyalım.

Hipografi, Türkiye‘den ve Dünya‘dan, HipHop, Rap, Break Dance, DJ, Graffiti, NBA, gibi HipHop kültürüyle özdeşleşmiş dalların bir arada toplandığı kültürel ve magazinsel haber, duyuru, organizasyon ve reklam içerikli bir portal.

Sitede yazılım olarak WordPress altyapısı kullanılmış ve tema olarak Newsmag tercih edilmiş. Nawsmag‘in birkaç farklı varyasyonu var, bu sitede demolar arasında sarı renkli olarak bulunan versiyonun editlenmiş hali. Temanın mobil uyumu çok başarılı, sanki mobil uygulama gibi çalışıyor.

Site içerik olarak çok dolu, hemen hemen her gün içerik giriliyor ve sosyal medya hesaplarından aktif olarak paylaşılıyor.

Title, description ve keywordsleri iyi ayarlanmış, SEO eklentisi kullanıldığı hemen anlaşılıyor, kaynak kodlarında Google Analytics ve Yandex Metrica kodları bulunuyor.

Sitede SSL sertifikası kullanılmış, bugün itibariyle Google‘da 8550 sonuç bulunuyor. Görsel indexlemesi başarılı

Anasayfada çok fazla modül var, hemen hemen her haber kategorisi anasayfada bir modüller gösterilmiş, bu durumda sitenin açılmasını yavaşlatıyor. Özellikle Video player ve Instagram modülleri fazlasıyla yavaşlatıyor. Bizce Instagram modülü gereksiz, zaten hali hazırda sitenin sağ tarafında Instagram linki bulunuyor. Paylaşımların tekrar gösterilmesine gerek yok, çünkü siteye girilen haberler paylaşılıyor.

Google Adsense reklamı bulunan sitede her sayfada 3 reklam bulunuyor, tüm sayfalardaki reklam kodları aynı kod ve esnek reklam kodu, alana göre otomatik boyutlandırılmış.

Haberler için yorum özelliği açılmış fakat ziyaretçiler tarafından neredeyse hiç kullanılmamış.

Siteye künye girilmiş, Google News için hazırlanmış fakat News kaydı göremedim.

Hiç dış link çıkışı yapılmamış. Backlinkleri gayet iyi. Alexa‘da biraz gerilerde…

Bu yazı hakkındaki yorumlar

  1. Ali

    Hipografi gerçektende başarılı bir web sitesi olmuş. Sitenin adı da ileride markalaşma için uygun gözüküyor. Analiz için teşekkürler.

  2. Haluk

    Gerçekten​çok renkli bir site ayrıca çok iyi analiz. Edilmiş yine sizin tarafınızdan

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trackbackler ve Pinbackler

Trackback Yok

TrackBack URL